Bielsko-Biała: Jest wykonawca, ale dalej bez pozwolenia

źródło: Inwestycje.Blog.Bielsko.pl

Urząd Miejski wybrał zwycięzcę przetargu na budowę stadionu miejskiego. Dwie najniższe oferty odrzucono i zwyciężyła miejscowa firma BPBP S.A. Budowlańcy już więc są, ale pozwolenia na budowę dla nich brak.

Reklama

Koperty z ofertami w przetargu na budowę nowego Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej otwarto już 10 czerwca. Od tego czasu trwała analiza złożonych przez 10 firm propozycji. Trzy z nich odrzucono przez niezgodność wymogami przetargu, w tym dwie najniższe – firm ABM Solid i BUDUS.

Zwycięzcą został więc trzeci na liście oferent - Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A.. Cena inwestycji to  81 686 267,31 zł, czyli ok. 6,5 mln drożej od najtańszej, odrzuconej oferty. Zamówienie ma być wykonane w ciągu 28 miesięcy, z gwarancją na 3 lata. Jednak aby rozstrzygnięcie było ważne, pozostali kandydaci muszą je zaakceptować – jeśli będą odwołania, procedura wyboru się wydłuży.

Niezależnie od przetargu Bielsko-Biała stoi jednak w trudnej sytuacji, ponieważ Sąd Administracyjny cofnął pozwolenie na budowę, uwzględniając skargi mieszkańców. W tej chwili budowa nie możę się więc zacząć.

Reklama