Wrocław: Stadion w gotowości do odbiorów?

źródło: 2012.Wroc.pl; autor: michał

Spółka Wrocław 2012 zgłosiła w czwartek inspektoratowi nadzoru budowlanego i straży pożarnej gotowość do rozpoczęcia procedury odbiorczej na wrocławskim stadionie – pisze serwis 2012.Wroc.pl.

Reklama

Wczoraj rano przedstawiciele nadzoru spółki Wrocław 2012 i głównego wykonawcy, firmy Max Boegl, spotkali się ze strażakami. W Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej ustalono harmonogram odbiorów. Na spotkaniu Straży Pożarnej przekazana została dokumentacja budowlana i zamienne pozwolenie na budowę.

Najbliższą inspekcję strażaków zaplanowano na poniedziałek. Oczywiście zgłoszenie do odbiorów nie oznacza jeszcze, że Stadion Miejski jest ukończony. Co prawda murawa leży na boisku, ale na trybunach i w ich zapleczu trwają prace. Telebimy mają się pojawić na stadionie w przyszłym tygodniu.

We wrześniu na wrocławskim stadionie zorganizowane zostaną trzy duże imprezy otwarcia. 3 września zaryczą tu silniki wielkich monster trucków, które będą skakać po mniejszych samochodach ku uciesze widzów. Zaledwie tydzień później (10.09) zaplanowano walkę Kliczko-Adamek. Wreszcie 17 września pierwszy koncert w historii nowego stadionu da George Michael.

Reklama