Katowice: Miasto szuka inwestora

źródło: WP.pl

Po zmianach związanych z przeprojektowaniem koszt nowego stadionu GKS Katowice wynosi ok. 200 mln zł. Miasto nie chce wycofać się z inwestycji, ale nie ma tyle pieniędzy. Szuka więc wsparcia w sektorze prywatnym – pisze WP.pl.

Reklama

Pokazany w 2010 roku na wizualizacjach projekt nowego stadionu dla Katowic wzbudził wielkie kontrowersje. Kibice zaprotestowali przeciwko niezabudowanym narożnikom i oświetleniu na masztach. Po spotkaniach z przedstawicielami magistratu udało się dojść do porozumienia i uwzględnić postulaty fanów GieKSy. Projektanci zmienią wizję. Przetarg na nowy projekt ma się rozstrzygnąć we wrześniu.

Wprowadzenie narożników podniesie pojemność o prawie 30% – z 17 800 do 23 000. Oświetlenie znajdzie się pod dachem. Koszt tych zmian też jest jednak niemały. Zamiast szacowanych 120 mln zł za całość Katowice mają zapłacić 200 mln. Nie wiem czy miasto pokryję inwestycję w całości, bo mamy teraz różne odgórne obostrzenia. Nie wycofujemy się z tej inwestycji, szukamy jedynie dodatkowych inwestorów – powiedział wiceprezydent Katowic, Marcin Krupa.

Reklama