Gliwice: Murawa już leży, prace (prawie) dobiegają końca

źródło: DziennikZachodni.pl; autor: michał

Wykonawca ma zakończyć swoje zadanie w połowie lipca, ale już teraz patrząc na nowy stadion Piasta można pomyśleć, że to kwestia kilku dni. Murawa leży, kończy się krycie trybun i montaż krzesełek. Wewnątrz idą prace wykończeniowe – pisze „Dziennik Zachodni”.

Reklama

Murawa, dla której grunt przygotowywano w ostatnich tygodniach, już leży na nowym gliwickim stadionie. Teraz rozwinięte z rolek boisko ma czas na ukorzenienie się przed rozgrywkami.

Stadion Piasta Gliwice Fot: Piast Gliwice

Do organizacji meczów coraz lepiej przygotowane są też trybuny, na których jest niemal komplet krzesełek – brakuje jeszcze tych biznesowych. Zadaszenie z blachy trapezowej też kryje prawie całą widownię. Budynek klubowy i pomieszczenia policyjne też niebawem będą gotowe, trwają w nich prace wykończeniowe. Robotnicy finalizują instalowanie oświetlenia obiektu. Na parkingach przy obiekcie kładziona jest kostka brukowa.

Wszystko wskazuje na to, że jedynym elementem, który nie powstanie w lipcu, będzie nowy system identyfikacji. To nie wina wykonawcy, a skutek podniesionych wymogów bezpieczeństwa i decyzji o zmianie zabezpieczeń względem pierwotnego projektu. Obiekt ma być jednak przygotowany do wpuszczania kibiców we wrześniu.

Reklama