Euro 2012: Tylko dwie piątki w ocenie Ukrainy

źródło: ZAXID.net; autor: michał

Zagraniczni dziennikarze po wizycie w miastach organizujących Euro 2012 zostali poproszeni o ich ocenę. W przypadku czterech ukraińskich ośrodków najwyższe noty dostały wyłącznie stadion Szachtara Donieck i piękne lwowskie zabytki – informuje ZAXID.net.

Reklama

Po zorganizowanych przez UEFA podróżach ok. 60 dziennikarzy z Europy po miastach-gospodarzach Euro 2012 oceny dla Ukrainy nie są zbyt optymistyczne. Punktacja w skali 1-5 była przyznawana w pięciu kategoriach: lotnisko, stadion, drogi, miasto, wypoczynek.

Do wystawienia było więc łącznie 20 ocen i tylko dwie z nich to w przypadku Ukrainy piątki. Pierwszą otrzymała imponująca Donbass Arena w Doniecku, a drugą Lwów w kategorii „miasto”.

Niewiele niższą notę (4,7) Lwów otrzymał za ofertę wypoczynkową – to zdecydowanie najwyżej ocenione miasto na Ukrainie pod względem atrakcyjności. Drugi jest Kijów (4,5 za miasto, 4 za wypoczynek), a Charków i Donieck wypadły bardzo słabo. Charków dostał 2,7, a za wypoczynek niewiele lepiej – 3. Z kolei Donieck dostał wręcz katastrofalne noty – 2,1 jako miasto i 2 za wypoczynek i hotele.

Jeśli chodzi o stadiony, to zaraz za Donieckiem – trochę niespodziewanie – znalazł się Charków. O nocie 4,4 zdecydował fakt, że obiekt jest już gotowy, a jego wyposażenie ma wysoki standard. Kijów został oceniony na 3,1, a Lwów za swój nowy obiekt na 2,6. W obu przypadkach nie jest jeszcze w pełni gotowy surowy stan budowli, więc trudno było o wyższe oceny.

Reklama