Anglia: Bristol z dwoma nowymi stadionami?

źródło: własne

Nie Londyn, nie Liverpool, a właśnie Bristol może stać się jedynym angielskim miastem, w którym powstaną dwa nowe, duże stadiony. Bristol Rovers pokazali właśnie nową arenę, którą zbudują wraz z miejscowym uniwersytetem. Zapraszamy na prezentację.

Reklama

UWE Stadium – taką nazwę przyjął projekt, który już oczekuje na pozwolenie na budowę. W piątek władze Bristol Rovers pokazały go po raz pierwszy. UWE to nie sponsor dla stadionu, jak można by przypuszczać, ale skrót od University of West England. Obiekt stanie bowiem na kampusie uniwersyteckim i będzie polem do wielowymiarowej współpracy między obydwoma podmiotami.

Będzie miał jednopoziomowe trybuny dla 20 000 widzów, a jego budowa pochłonie 60 mln funtów. W ramach infrastruktury dodatkowej powstanie m.in. spory sklep, siłownia, tor do joggingu czy wreszcie parking na 1270 osób. Każdy z tych elementów, a do tego również sale konferencyjne, bar, czy studia dla mediów będą dostępne szeroko dla studentów. Młodzi ludzie będą też uprawnieni do współpracy naukowej z Bristol Rovers i do tańszych biletów na mecze.

W związku z ogłoszeniem budowy nowego stadionu pojawiła się też informacja, że obecny Memorial Stadium nie doczeka się już rozbudowy, do której klub przez lata dążył. Jeśli tylko UWE Stadium otrzyma zielone światło, stanie się drugim dużym stadionem realizowanym w Bristolu po następcy Ashton Gate, wyprzedzając wiele miast, w których od lat zapowiada się wielkie sportowe inwestycje. Na czele z wielkimi ośrodkami piłkarskimi, jak Londyn czy Liverpool.

Reklama