Nowe: Lubelszczyzna, Kołobrzeg, Tczew i Libiąż

źródło: własne

Są nieduże, ale w większości eleganckie i mają klimat, jakiego można oczekiwać od stadionów niższych lig. Niezależnie czy mówimy o zadaszonej trybunie w Libiążu, czy o pięknie przystrzyżonych trawnikach i żywopłotach w Kraśniku…

Reklama

Stadion Kotwicy Kołobrzeg

Kołobrzeg Fot: e-Kotwica.pl

Największy z dodanych dziś stadionów rozpoczął życie jako wizualizacje architektów pracowni A.S.P.A. w 2009 roku. Wiosną 2011 kibice mogli już oglądać efekty wartej 23,5 mln zł inwestycji, a pierwszy mecz wypadł jeszcze przed planowaną na czerwiec oficjalną inauguracją. W czwartek 26 maja niemal komplet widowni oglądał porażkę juniorów Polski z Włochami. Na jutro na obiekcie zaplanowano kolejny mecz, tym razem z Włochami zmierzą się piłkarze Irlandii.

 

Stadion Stali Kraśnik

Stadion w Kraśniku

Choć ma już 45 lat, wygląda bardzo przyzwoicie. Nieduży i zadbany stadion miejski w Kraśniku przechodził w ostatniej dekadzie dwie modernizacje, w ramach których najpierw otrzymał 1960 krzesełek tworzących napisy „KRAŚNIK” na trybunie głównej i „MOSiR” po drugiej stronie boiska. Ten etap ukończono w roku 2003, a rok później obiekt otrzymał nową murawę i bieżnię lekkoatletyczną.

 

Stadion Chełmianki

Stadion Chełmianki Fot: ChelmskaHusaria.ubf.pl

Stadion Miejski jest usytuowany przy ul. I Pułku Szwoleżerów 15 a. Obiekt posiada jedną nową trybunę, na której zamontowano 2000 krzesełek (4 sektory po 500), i odgrodzony sektor gości na około 500 miejsc. W najbliższym czasie planowane jest dokończenie remontu stadionu, m.in. wybudowanie dwóch nowych trybun, w tym jednej zadaszonej, pod którą znajdować się mają szatnie, gabinety odnowy, natryski, biuro klubu, toalety. Inwestycja ma dojść do skutku, gdy Urząd Miasta sprzeda działkę pod działalność usługową, na której wcześniej znajdował się stadion "Gwardii" Chełm. Za informacje i zdjęcia dziękujemy serwisowi ChelmskaHusaria.ubf.pl.

 

Stadion Startu Krasnystaw

Stadion w Krasnymstawie Fot: Krasnystaw.pl

Powstał w 2008 roku kosztem 16 mln zł (9 mln pochodziło z dofinansowania UE). Mieści łącznie 1972 osoby, z czego 210 na zadaszonym balkonie pawilonu wielofunkcyjnego,  1648 na trybunie głównej oraz 114 w sektorze gości. Obiekt jest wyposażony w bieżnię lekkoatletyczną, a w pawilonie znajduje się niewielka hala do sportów walki i gier zespołowych. Z kolei pod trybuną główną poza toaletami dla widzów zaplanowano garaże.

 

Stadion Unii Tczew

Stadion Unii Tczew Fot: Unia.Tczew.pl

„Kolejarze” z Tczewa dysponują skromnym stadionem z trybuną siedzącą osadzoną na nasypie. 1172 krzesełka układają się w napis „Unia Tczew”, który obecnie jest… pamiątką po klubie, połączonym w 2009 roku z lokalnym rywalem – Wisłą. Obiekt Wisły dziś służy jako treningowy. Z szacunku dla historii i ze względów nawigacyjnych zachowujemy utartą już powszechnie nazwę obiektu, mimo że mecze na nim rozgrywa dziś Gryf 2009.

 

Stadion Janiny Libiąż

Stadion Janiny Libiąż Fot: jerycho63

Najmniejszy z dodawanych dziś stadionów mieści się w małopolskim Libiążu. I choć ma tylko jedną zadaszoną trybunę, a część starych nasypów zarosła trawa, sprawia bardzo… sympatyczne wrażenie. Pojemność 977 miejsc nie daje co prawda wielkich możliwości, ale w III lidze potrzeby też nie są wiele większe. Zwłaszcza, że nawet najlepszy zespół tegorocznych rozgrywek – Garbarnia Kraków – dysponuje gorszym obiektem.

Reklama