Toruń: Dach Motoareny do środy?

źródło: Nowosci.com.pl

Taki termin ma wyznaczony firma Sport Halls z Wrocławia na dokończenie inwestycji, która miała być gotowa w marcu. Zdaniem dyrektora miejskiego wydziału sportu wykonawca „ma szansę” dotrzymać terminu – cytują „Nowości”.

Reklama

Robotnicy pracują od 6:00 do 20:00, by zdążyć prace nad powiększeniem dachu Motoareny w terminie. W niedzielę przerwali tylko na czas treningu Apatora, a po nim wrócili na budowę. Konstrukcja dachu jest gotowa, pozostało przykrycie jej do końca poliwęglanem i załatanie otworów technologicznych. Czas jest do środy, 20. kwietnia. To nowy termin, wyznaczony po niedotrzymaniu poprzedniego (31. marca).

- Codziennie jeżdżę na stadion i sprawdzam, jak posuwają się prace wrocławian. Pracują do godziny 20, a rozważają nawet pracę na trzy zmiany. Moim zdaniem z takim tempem mają szanse dotrzymać terminu 20 kwietnia - relacjonuje Aleksander Dybiński, dyrektor MOSiR-u Toruń. We wtorek ma się odbyć narada z udziałem wykonawcy w sprawie aneksu do umowy. Czy są przewidziane kary za opóźnienie i związane z nim zamknięcie dla widowni sparingów? Więcej powinniśmy się dowiedzieć po spotkaniu.

Reklama