Niemcy: Ruszyła budowa w Essen

źródło: Stadionwelt.de

Najpierw wchodzą saperzy. Później czas na palowanie. Dopiero wtedy ruszy właściwa budowa. Ale grunt, że po 1,5 roku od wmurowania kamienia węgielnego prace ruszają. Za półtora roku Rot-Weiss Essen zagrają przy trzech nowych trybunach - pisze Stadionwelt.de.

Reklama

Ponad 18 miesięcy temu wmurowano w Essen kamień węgielny pod nowy stadion. W czwartek wreszcie udało się ruszyć z inwestycją, która zupełnie odmieni oblicze Georg-Melches-Stadion. Pierwsze efekty będą jednak widoczne najwcześniej za miesiąc. Na początek bowiem plac budowy zostanie sprawdzony przez saperów, by uniknąć niespodzianek w postaci powojennych niewypałów.

Później w ziemię będzie trzeba wbić pokaźną liczbę 450 pali, ponieważ grunty są grząskie i trybunom trzeba zagwarantować odpowiednią stabilność. W Essen nie utworzą one zamkniętej bryły – każda będzie stała niezależnie, bez zabudowanych narożników.

W pierwszym etapie powstaną trzy nowe, jednopoziomowe trybuny. Zespół Rot-Weiss zacznie z nich korzystać na początku sezonu 2012/13. Wtedy będzie można ruszyć z budową czwartej, głównej. W 2012 roku pojemność wyniesie równo 20 650 miejsc, a rok później powinna dobić do granicy 35 000.

Reklama