Narodowy: 3000 krzesełek, rośnie dach

źródło: StadionNarodowy.org.pl

Powoli koloru nabierają trybuny warszawskiego Stadionu Narodowego. Za to nad nimi rośnie cień, bo już 10 z 72 elementów membrany dachowej wisi na swoim miejscu. W maju montaż telebimów – informuje StadionNarodowy.org.pl.

Reklama

Na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie trwa montaż elementów dachu. Zamontowano ponad 70% łuków podtrzymujących membranę, opartych na linach konstrukcji. Trwa układanie membrany przykrywającej dach stały. Ułożono 10 z 72 segmentów tej części przekrycia.

Jednocześnie prowadzone są prace montażowe konstrukcji zlokalizowanych na iglicy. Zakończono montaż konstrukcji tzw. garażu dachu ruchomego, a także konstrukcje wsporcze pod 4 wielkoformatowe ekrany wraz z pomostami technicznymi. Trwają prace związane z wykonaniem odprowadzenia wód deszczowych z dachu - ponad 200 wpustów z połaci dachu. W zakładach produkcyjnych powstają konstrukcje pod ekrany i same ekrany wielkoformatowe. W maju br. rozpocznie się ich montaż.

W ubiegłym tygodniu w zakładach produkujących membranę dachu ruchomego odbył się audyt techniczny z udziałem przedstawicieli NCS. Zaawansowanie montażu elewacji z siatki aluminiowej, przekroczyło 70%.

Wykonywane są roboty zewnętrzne tj. schody terenowe prowadzące z drogi okalającej Stadion na promenadę dolną, mury oporowe pochylni wjazdowych na tą drogę, a także nawierzchnie pierwszego z głównych dojść do Stadionu od strony ronda Waszyngtona.

Na trybunach zamontowano ponad 3000 krzesełek.

Fot: Narodowe Centrum Sportu

Reklama