Łódź: Spotkanie robocze w sprawie stadionu Widzewa

źródło: Widzewiak.pl

Warunki współpracy w ramach PPP, zmiana dotychczasowej umowy, plany na najbliższe miesiące – to ustalenia, jakie zapadły podczas piątkowego spotkania. Najwyższe władze Łodzi spotkały się z właścicielem i prezesem Widzewa – informuje Widzewiak.pl.

Reklama

W piątek w Łodzi doszło do kolejnego spotkania przedstawicieli samorządu i Widzewa. Urząd Miasta reprezentowali prezydent Hanna Zdanowska i dyrektorzy odpowiedzialni za inwestycje. Ze strony Widzewa pojawili się właściciel Sylwester Cacek i prezes Marcin Animucki. Po trwających 3 godziny rozmowach obie strony są wciąż przekonane, że uda się dotrzymać terminów i nowy stadion może zostać otwarty już w 2013 roku.

Uzyskano porozumienie w sprawie trybu zmiany dotychczasowej umowy pomiędzy miastem a Widzewem oraz warunków inwestycji w oparciu o Partnerstwo Publiczno-Prywatne. W wyniku negocjacji ustalony został także harmonogram prac związanych z tą inwestycją.

Do końca maja zweryfikowane zostaną warunki przebudowy infrastruktury drogowej wokół nowego stadionu oraz zostanie określona procedura budowy stadionu pod względem formalno-prawnym. Jednocześnie zaplanowane zostały spotkania grup roboczych, podczas których zapadną kolejne uzgodnienia dotyczące szczegółowych aspektów inwestycji.

Reklama