Łódź: Budowa dla ŁKS będzie przegłosowana już w maju?

źródło: Gazeta.pl

Rzadko się zdarza, by dobre wiadomości o budowie jednego stadionu oznaczały szybszą budowę kolejnego. Tak jest w Łodzi, gdzie porozumienie w sprawie stadionu Widzewa otwiera drogę do budowy na rzecz ŁKS – pisze Gazeta.pl.

Reklama

Ponieważ budowa nowego stadionu dla Widzewa może się zacząć jeszcze w tym roku, przepadła wizja wspólnego obiektu dla obu łódzkich klubów. To z kolei oznacza, że władze miasta mogą skupić się na nowym stadionie dla ŁKS (Widzew ma pokryć dużą część kosztów swojego stadionu sam – przyp. red.).

To warunek konieczny dla otrzymania licencji od PZPN i jednocześnie realny, bo w wieloletnim planie inwestycyjnym jest już 70 mln na tę inwestycję. Okazuje się jednak, że sumę trzeba znacząco zwiększyć, do 128 mln zł. I trzeba to uczynić na najbliższej sesji rady miasta, 11 maja. Prezydent Zdanowska zobowiązała się bowiem w rozmowie z Grzegorzem Lato, że decyzja o realizacji projektu zapadnie jeszcze w pierwszej połowie maja. Taka gwarancja może przesądzić o licencji dla ŁKS lub jej braku.

Teraz ruch należy do radnych, ale prezydent Hanna Zdanowska jest spokojna i zapewnia, że dodatkowe 58 mln zł na budowę się znajdzie.

Reklama