Gdańsk: Budowa (jedynej) drogi do stadionu

źródło: Trojmiasto.pl

Z dwóch do czterech pasów zostanie poszerzona ul. Żaglowa, do tego dojdzie rozbudowa skrzyżowania. Warta 10 mln inwestycja będzie jeszcze przed czerwcowym meczem z Francją jedynym drogowym dojazdem do stadionu – informuje Trojmiasto.pl.

Reklama

W Gdańsku trwają prace nad odcinkiem 380 metrów drogi, który połączy nowy stadion w Letnicy z ul. Marynarki Polskiej – jedną z ważniejszych arterii miasta. Ulica Żaglowa i jej skrzyżowanie z Marynarki Polskiej są poszerzane za kwotę ok. 9,3 mln zł przez firmę WPRD Gravel. Będzie gotowa jeszcze przed czerwcowym meczem z Francją.

Odnowiona Żaglowa będzie do 2013 roku jedynym połączeniem PGE Areny dostępnym dla kierowców. Oznacza to, że przez okres Euro 2012 na stadion będą prowadzić jedynie dwa pasy i tyle samo odprowadzi ruch samochodowy po meczach. Według serwisu Trojmiasto.pl większym problemem od samej przepustowości jest fakt, że zrywana dziś nawierzchnia drogi, chodników i ścieżek rowerowych powstała zaledwie 4 lata i była w dobrym stanie.

Dlaczego więc nie zdecydowano się od razu na wykonanie większego połączenia? Projekt tej drogi powstał w 2006 roku, kiedy nie było jeszcze ani decyzji o organizacji Euro w Polsce, ani o lokalizacji przyszłego gdańskiego stadionu. Dlatego dziś miasto ponosi dodatkowe koszty by dostosować połączenie.

W 2013 roku powstanie dodatkowe połączenie – zjazd z planowanej dziś Drogi Zielonej, która będzie przebiegała po przeciwnej – północnej stronie stadionu.

Reklama