Ostrołęka: 4000 miejsc na nowych trybunach

źródło: eOstroleka.pl

Miejski stadion piłkarski doczeka się modernizacji. Na widowni będzie 4000 miejsc, wokół boiska bieżnia lekkoatletyczna, a do tego oświetlenie, które umożliwi rozgrywanie imprez przy sztucznym świetle – poinformował serwis eOstroleka.pl.

Reklama

- Jest już przygotowana praktycznie cała dokumentacja projektowa na zadanie inwestycyjne pn.: „Przebudowa i remont stadionu miejskiego w Ostrołęce w ramach programu Orliki Lekkoatletyczne”. W ramach programu „Orlik” buduje się boiska dla piłkarzy nożnych, ale także dla lekkoatletów - powiedział podczas prezentacji projektu prezydent Janusz Kotowski.

Obecny obiekt w Ostrołęce istnieje już 40 lat i nie spełnia wymagań stawianych nowoczesnym obiektom sportowym. Dziś mieści 2758 miejsc na krzesełkach, a po zakończeniu prac ta liczba zwiększy się do 4000. Powstanie też bieżnia tartanowa o sześciu torach (8 na prostej startowej) oraz sztuczne oświetlenie. Największą zmianą będzie jednak pojawienie się nowego pawilonu po przeciwnej stronie do trybuny głównej. Będzie miał długość ponad 100 metrów, pomieści infrastrukturę dla sportowców, a także zaoferuje widok na rozgrywki widzom.

Stadion ma być pierwszym etapem przebudowy miejskich obiektów sportowych. Po nim mają powstać korty tenisowe i hala widowiskowa.

Reklama