Lwów: Inspektor UEFA docenia postępy

źródło: KyivPost.com; autor: michał

W sobotę dyrektor UEFA ds. Euro 2012 podsumował swoją wizytę we Lwowie. Stwierdził, że postępy na budowie są bardzo duże, choć harmonogram i tak jest bardzo napięty. Jak stwierdził, władze zapewniły go, że z końcem września stadion może przechodzić ostatnią kontrolę – wynika z relacji „Kyiv Post”.

Reklama

Podczas sobotniej konferencji prasowej, która podsumowywała wizytę Martina Kellena we Lwowie, dyrektor ds. Euro 2012 stwierdzi: - W porównaniu do mojej ostatnie j wizyty dokonał się we Lwowie wielki postęp. Około połowy stadionu zbudowano - powiedział przedstawiciel UEFA ukraińskim dziennikarzom.

Stwierdził, że Lwów ma wciąż bardzo wiele do zrobienia, ale ma wszystkie niezbędne gwarancje I jest przekonany, że miasto będzie przygotowane do organizacji imprezy. Władze zapewniły go, że nowy stadion na przedmieściach Lwowa może być poddany ostatniej kontroli już pod koniec września tego roku. Ta wypowiedź może budzić wątpliwości, ponieważ już parokrotnie przedstawiciele miejscowego komitetu organizacyjnego informowali, że budowa zakończy się dopiero w październiku. Ostatnio padł nawet dokładny termin – 15. października 2011.

Reklama