Gorzów: Oświetlenie sprawdzone, czas na telebimy

źródło: Gazeta.pl

Przed wielkim otwarciem na początku kwietnia coraz bliżej końca prac. W poniedziałek pierwszy raz rozbłysło oświetlenie. Tymczasem w piątek uruchomione zostaną dwa telebimy zainstalowane na trybunach – pisze Gazeta.pl.

Reklama

W poniedziałkowy wieczór odbyła się pierwsza oficjalna próba oświetlenia na przebudowywanym stadionie Stali. Prezentacja z udziałem prezydenta, prezesa klubu oraz dziennikarzy dała możliwość oceny, jak będą oświetlone poszczególne części stadionu. Nie znaleźliśmy ani jednej negatywnej opinii na ten temat. Nie ma jej również na Gazeta.pl, gdzie opublikowano dodatkowe informacje o systemie oświetlenia.

Nie wiadomo ile ostatecznie kosztowało, bo inwestor płacił kompleksowo, a podwykonawca zasłania się tajemnicą handlową. Według „Gazety Wyborczej” rozświetlenie obiektu pochłonęło niespełna milion złotych.

Do stworzenia nowego systemu wykorzystano niektóre lampy ze stojących wcześniej na obiekcie masztów oświetleniowych. Od kwietnia zawody będą rozgrywane przy natężeniu światła 1300 lux na obwodzie toru i 1800 lux na prostej startowej. - Oświetlenie zamontowano w ten sposób, aby telewizje mogły transmitować zmagania najlepszych żużlowców w technologii 3D. Takie wymogi postawiła nam przed tym sezonem firma BSI, organizująca zmagania w cyklu Grand Prix - przekonywał podczas poniedziałkowego odbioru prezydent Tadeusz Jędrzejczak.

Zainstalowane światło w podstawowej konfiguracji nie uwzględnia jednak naświetlenia boiska, które umożliwiałoby przeprowadzenie na murawie innych zawodów niż te żużlowe.

Na piątek zaplanowano odbiór telebimów. Przed otwarciem zaplanowanym na 8. kwietnia trwają wciąż gorączkowe prace instalacyjne – przybywają ostatnie krzesełka, a do wykonania pozostały m.in. chodniki przy części trybun.

Reklama