Moskwa: Budowa CSKA znów ruszy

źródło: Championat.ru

Na razie jest wielka dziura w ziemi i niszczejący pod zwałami śniegu beton. Ale w ciągu dwóch tygodni powinny się pojawić pierwsze ekipy budowlane. CSKA właśnie dostało dokumenty potwierdzające, że klub stał się właścicielem gruntu – podał Championat.ru.

Reklama

W grudniu klub liczył, że prace uda się wznowić już w styczniu, ale dopiero teraz do klubu dotarła pełna dokumentacja. Zgodnie z nią CSKA jest właścicielem działki, na której w 2008 roku ruszyła budowa. Otrzymanie tego potwierdzenia było warunkiem najważniejszym dla wznowienia prac, bowiem w lecie 2009 inwestycję trzeba było przerwać właśnie z powodu problemów z własnością gruntów. Później klub odbył serię rozpraw sądowych by ostatecznie uzyskać prawo do dokończenia rozpoczętej konstrukcji.

Jak powiedział w rozmowie z Championat.ru prezes Jewgienij Giner, potrzebne jest jeszcze pozwolenie na wznowienie prac, ale to nie powinno stanowić problemu. Dlatego według niego ponowne rozpoczęcie prac po 1,5-rocznej przerwie ma nastąpić na początku marca.

W moskiewskiej Pieszance CSKA buduje stadion piłkarski na 30 000 widzów. W jednym z jego narożników powstanie wieżowiec. Tak wygląda plac budowy obecnie:

Reklama