Ostróda: Oświetlenie już jest

źródło: OstrodaOnline.pl

Montaż słupów oświetleniowych zaczął się w piątek, a zakończył w niedzielę po 15:00. Cztery wysokie maszty górują już nad okolicą – pisze serwis OstrodaOnline.pl.

Reklama

Stadion w Ostródzie, który jest w budowie, został wyposażony w kolejny ważny element. Potężne jupitery, które pozwolą na grę w nocy, spełniają wymogi transmisji telewizyjnych. Od piątku 21 stycznia zestawy lamp były instalowane na słupach. W niedzielę przed godz. 15 rozpoczęto instalację oświetlenia na ostatnim słupie. Ponad 40 metrowe jupitery (ponad 170 lamp) górują nad koronami drzew otaczających stadion.

Stadion w Ostródzie jest budowany przy współfinansowaniu z funduszy europejskich za blisko 38 milionów zł. Stadion zostanie oddany do użytku we wrześniu 2011 roku i będzie najnowocześniejszym tego typu obiektem w regionie. Obiekt jest niezbędnym elementem w procesie wyboru Ostródy jako miasta pobytowego dla drużyn uczestniczących w Euro 2012. Miasto znalazło się w katalogu miejsc pobytowych. Kolejnym etapem jest wybór Ostródy przez jedną z drużyn. Nieoficjalnie mówi się, że to tylko formalność. Oficjalnie dowiemy się na początku 2012 roku.

Reklama