Nowe: Ząbki i Świnoujście

źródło: własne

Po raz pierwszy w naszym serwisie prezentujemy miejski stadion w Ząbkach. Za to, dzięki uprzejmości MOSiR, zarówno w obecnej formie, jako projekt i plac budowy. Do tego również wizja modernizacji świnoujskiego stadionu Floty.

Reklama

Dziś mieści co prawda 2075 osób, ale po modernizacji będzie z nawiązką spełniał potrzeby. Latem 2010 zaczęła się bowiem przebudowa, w ramach której Stadion Miejski w Ząbkach otrzyma trybunę główną o pojemności niewiele mniejszej od stojących dziś stalowych konstrukcji. Do tego 1783 nowe krzesełka znajdą się pod dachem, a pod nimi będzie potrzebna klubowi i MOSiR infrastruktura. Projekt tej inwestycji przygotowało warszawskie biuro Architekt.

Ostatecznie pojemność stadionu po zakończeniu prac wyniesie 3583 miejsca, ponieważ z przeciwległej do głównej trybuny północnej zniknie 275 miejsc. Za to dobre warunki otrzymają niepełnosprawni na wózkach, dla których zaplanowano 8 miejsc u podstawy trybuny. Będzie do nich prowadzić pokaźny podjazd między widownią a boiskiem. W ramach modernizacji stadion otrzyma również oświetlenie (docelowo - obecnie nie ma go w planie).

Też z oświetleniem, a do tego z 4-torową bieżnią zakończy kolejny etap modernizacji Stadion OSiR Wyspiarz w Świnoujściu. Stworzona niedawno główna trybuna otrzyma niewielki, przeszklony budynek główny z pomieszczeniami dla komentatorów, spikera, policji i służb porządkowych. Do tego znajdą się w nim również toalety. Nad dwukondygnacyjnym budynkiem pojawi się dach, który przekryje całą trybunę.

Modernizacja w Świnoujściu ma kosztować niewiele ponad 7 mln zł, ale zacznie się później, niż pierwotnie zakładano. Wstępnie bowiem władze miasta liczyły na start prac jeszcze pod koniec wiosny, tymczasem wtedy będzie dopiero gotowy projekt wykonawczy. Dlatego na początek budowy przyjdzie kibicom poczekać do listopada 2011 – to realny termin. By otrzymać licencję od PZPN Flota być może będzie musiała wcześniej wykazać, że prace są już w toku, dlatego „kosmetyczne zmiany” (np. rozdzielenie sektorów) mogą ruszyć jeszcze latem.

Reklama