Nowa budowa: Grand Stade du Havre

źródło: własne

W cieniu Euro 2016 w portowym Hawrze powstaje kameralny i bardzo zgrabny stadion dla 25 000 widzów. Jego wyróżnikami będą pokrycie niebieskim poliwęglanem i wypukłość w dachu nad główną trybuną. Projekt już pokazywaliśmy, teraz czas na zdjęcia z budowy.

Reklama

Możemy je dodać dzięki uprzejmości Christophe'a Chenela, który co tydzień zamieszcza fotorelację z postępów na fanpage'u w serwisie facebook.com. Od kiedy prace ruszyły latem 2010 pojawiły się już pierwsze rygle trybun niewielkiej, dolnej kondygnacji. Znacznie bardziej okazała będzie górna, która pomieści większość widzów. Obie będzie cechować duża dostępność – wejście na niższe znajdzie się na poziomie głównych deptaków, a na wyższe poprowadzą krótkie schody. Wyróżni się tylko główna, która będzie poprzecinana strefami biznesowymi, VIP-owskimi oraz będzie miała wydzielony sektor dla mediów. To nad nią pojawi się też najbardziej charakterystyczny element architektury stadionu – wiązary będą się stopniowo unosić, tworząc wypukłość.

Ciekawa będzie też fasada, której pierwszy, testowy element zamontowano już w listopadzie na trzech słupach. Będzie przypominać tę z gdańskiej PGE Areny, ale panele będą w odcieniach niebieskiego. Sama bryła stadionu jest nieco zbliżona do budowanego w Hajfie Stadionu Sammyego Ofera, co można tłumaczyć stworzeniem obu przez tę samą pracownię – angielską KSS.

Reklama