Manaus: Pierwsze trybuny w lutym?

źródło: Copa2014.org.br

Zakończyły się wykopy i prace fundamentowe pod dolną kondygnację trybun. Pierwsze ich elementy powinniśmy zobaczyć w lutym. Łączna długość wbitych w ziemię elementów jest szacowana na 15 kilometrów – informuje Copa2014.org.br.

Reklama

W tej chwili na placu budowy w Manaus (nowe zdjęcia!) pracuje ok. 350 osób. Według planu do 2012 roku ich liczba wzrośnie ponad czterokrotnie, do 1500. Właśnie ukończono prace ziemne i fundamenty dolnej kondygnacji trybun przyszłego stadionu. Ponieważ stadion wymagał palowania, w ziemię wbito elementy o łącznej długości aż 5km. Dwukrotnie więcej będzie potrzebne na górny poziom.

Z dotychczasowych prac wyłączona jest południowo-wschodnia część stadionu. Tam prace toczą się innym torem, ponieważ znacznie więcej było do usunięcia po poprzednim stadionie – w tym miejscu znajdowała się infrastruktura poprzednika i konstrukcja podtrzymująca zadaszenie.

Do lutego jednak prace powinny się wyrównywać. Wtedy też zobaczymy pierwsze elementy przyszłych dolnych trybun. Główny wykonawca, firma Andrade Gutierrez, wykorzystuje każdy promień słońca by realizować inwestycję, ponieważ przez najbliższy kwartał w regionie będzie trwała pora deszczowa i prace będą spowolnione. Nie mają jednak zostać przerwane.

Reklama