Łódź: Pieniędzy na stadion nie ma, ale „na pewno będą”

źródło: Gazeta.pl

Na razie w budżecie nie zaplanowano ani złotówki, ale wiceprezydent Łodzi przekonuje, że jeszcze przed uchwaleniem się znajdą. Na co? W tym roku przede wszystkim na kolejne koncepcje – pisze Gazeta.pl.

Reklama

W czekającym jeszcze na uchwalenie budżecie Łodzi na 2011 rok nie ma na razie ani złotówki na nowy stadion miejski przy Al. Unii. - Te pieniądze jednak z całą pewnością się znajdą. Można być o to spokojnym. One na pewno będą - przekonuje w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi. Co należy rozumieć przez „te pieniądze”?

Mowa tu o sfinansowaniu prac koncepcyjnych. Do końca lutego ma być znana koncepcja nowego stadionu miejskiego na terenach ŁKS. Kolejnym krokiem będzie zamówienie koncepcji dotyczącej całego centrum sportowo-rekreacyjnego, w skład którego oprócz nowego obiektu mają wchodzić m.in. Fala i Atlas Arena. - By mądrze zaplanować budowę obiektu miejskiego, potrzebujemy również tej koncepcji. Zapewniam, że tego roku w kontekście budowy stadionu miejskiego nie zmarnujemy - kończy Piątkowski.

Reklama