Bydgoszcz: Powstanie kolejny stadion?

źródło: Pomorska.pl

Prezydent Bydgoszczy zapowiedział, że zamierza zmodernizować lub zbudować w innym miejscu nowy obiekt Polonii Bydgoszcz. Stadion ma na siebie zarabiać dzięki funkcjom komercyjnym. Jakim? To sprawdzają miejscy urbaniści – pisze serwis Pomorska.pl.

Reklama

Nowy prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski podczas piątkowej konferencji prasowej zadeklarował, że miasto będzie szukało możliwości modernizacji żużlowego stadionu Polonii lub budowy nowego w innym miejscu. Warunek konieczny jest jeden: - Stadion musi powstać z zapleczem, które generowałoby zyski. [...] Poprosiłem już członków Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, by spojrzeli na obecną lokalizację stadionu i teren, który znajduje się w jego sąsiedztwie do wykorzystania. Mają zastanowić się nad koncepcją zbudowania kompleksu sportowo-komercyjnego - zapowiada prezydent.

W jaki sposób miasto zamierza sfinansować kolejny nowy stadion po przebudowie tego im. Zdzisława Krzyszkowiaka? Jedną z możliwości jest formuła PPP, czyli znalezienie prywatnego inwestora, który w zamian za wkład w budowę miałby otrzymać korzyści np. z części komercyjnej. Inna opcja to sprzedaż gruntów z obecnym stadionem, które leżą w centrum miasta, a za uzyskane pieniądze budowa nowego obiektu w innej lokalizacji. Wiele będzie zależało od efektu pracy urbanistów.

Reklama