Narodowy: Dach nad iglicą, wykończeniówka

źródło: StadionNarodowy.org.pl

Zawiśnie centralnie nad boiskiem i będzie chronił garaż, w którym spocznie membrana rozsuwanego dachu. Szkielet ośmioramiennego „dachu” jest gotowy, membran na nim jeszcze nie ma - podaje StadionNarodowy.org.pl.

Reklama

Szkielet skromnego dachu jest najwyższym dużym elementem mocowanym do iglicy. Znajdzie się zarówno nad samym garażem z membraną, ale też nad wszystkimi linami. Te zaś już przymocowane i rozłożone na trybunach czekają na wielkie podnoszenie.

Więcej prac odbywa się jednak obecnie we wnętrzu obiektu – tam trwa wykańczanie niemal wszystkiego: podłoży pod posadzki, tynków, izolacji stropów, stropów podwieszonych. Inwestor i wykonawca uzgodnili już wszystkie materiały do ceramicznych wykładzin ściennych i podłogowych. Do ustalenia pozostały jeszcze parkiety przemysłowe. Roboty instalacyjne, sanitarne i mechaniczne są prowadzone na wszystkich kondygnacjach od -4 do +5.

Ruszył też montaż instalacji związanych z bezpieczeństwem widzów: sygnalizacja alarmu pożarowego, kontrola dostępu, dźwiękowy system ostrzegawczy. Odbyły się już nawet pierwsze próby słyszalności komunikatów.

Na zewnątrz widoczne jest przenoszenie zaplecza wykonawcy. Kontenery umieszczone zostaną na północ od Stadionu Narodowego, gdzie prace nie są prowadzone. Dzięki zmianie konstrukcji schodów wokół stadionu na częściowo prefabrykowane, prace nad tym elementem mogą trwać nadal. Teraz w budowie jest 9 z 22 biegów.

W zakładach Mostostalu trwa wykonywanie elementów tzw. podkonstrukcji, na której zostanie zamontowana elewacja z siatki aluminiowej.

Reklama