Turyn: Nie chcą Bońka na nowej arenie

źródło: TVN24.pl

Nowa Juventus Arena ma zostać otwarta latem 2011. Klub wyszedł z propozycją, by wśród 50 sław uhonorowanych tablicami pamiątkowymi pod trybunami pojawił się Zbigniew Boniek. Kibice zaprotestowali – pisze TVN24.pl.

Reklama

O sprawie informuje "La Gazzetta dello Sport". Klub przedstawił projekt tablic i wśród 50 gwiazd (nie zabrakło m.in. Michela Platiniego, Roberto Baggio, czy Gianluigi Buffona) znalazł się Boniek. Jego tablica miałaby zawisnąć na Curva Nord, czyli trybunie północnej.

Stowarzyszenie "Italia bianconera" wystosowało w tej sprawie list do prezydenta Juve Andrei Agnellego. "Boniek to piłkarz o bezdyskusyjnej jakości, ale za to człowiek o małej wdzięczności" - piszą. "La Gazzetta" tłumaczy, że po przejściu do Romy w 1985 roku "Zibi" odciął się od Turynu i podkreślał potem przywiązanie do stołecznego klubu. Boniek ripostuje, że w finałach pucharów zdobywał dla Juve gole, a w stronę kibiców skierował zgryźliwe pytanie, czy to aby nie ci sami, którzy rok temu krytykowali drużynę za słabą grę.

Juventus Arena pomieści 41 254 osoby. Powstaje w miejscu dawnego Stadio delle Alpi, jednak będzie typowo piłkarskim obiektem z dwupoziomowymi trybunami. Koszt inwestycji szacowany jest na 150 mln €.

Reklama