Nowe: Reaktywujemy Gorzów Wielkopolski

źródło: własne

Budowa górnego poziomu wzdłuż jednej prostej (tzw. „wieszaka”) zakończyła się już w 2008 roku. W październiku ruszyło jego powiększanie, które skończy się w przyszłym roku. Nie minął miesiąc oczyszczania terenu, a na placu budowy już pojawiły się elementy przyszłych trybun.

Reklama

Od dziś możecie wśród projektów realizowanych na całym świecie znaleźć ten z Gorzowa Wielkopolskiego. Choć modernizacja ruszyła już w 2008 roku, właśnie ma swój finał – w 2011 do użytku oddane zostaną nowe trybuny dla 4166 widzów, zwiększając pojemność Stadionu im. Edwarda Jancarza do 15 281 krzesełek.

Zanim do tego dojdzie, kibice Stali będą przez najbliższe miesiące obserwować prace na stadionie. Z początkiem października zaczęła się rozbiórka pawilonu nad trybuną przy ul. Jasnej, a z łuków zaczęły znikać krzesełka. Dziś po koronie stadionu jeżdżą walce, a koparki usuwają resztki nasypu. Na placu budowy pojawiły się również stalowe rygle.

Trwający etap modernizacji kosztuje ok. 20 mln złotych, a po jego zakończeniu fani otrzymają w pełni zadaszone trybuny. Dzięki pomocy Stali Gorzów również my co miesiąc będziemy Wam pokazywać aktualny stan prac.

Reklama