Brazylia: Prace w Cuiabie najbardziej zaawansowane

źródło: Copanopanatanal.com.br

Podczas spotkania przedstawicieli miast, komitetu organizacyjnego i FIFA najwięcej pochwał otrzymała Cuiaba, gdzie prace nad nowym stadionem są najbardziej zaawansowane. - czytamy na Copanopanatanal.com.br.

Reklama

W czwartek odbyło się spotkanie władz zaangażowanych w przygotowania do Mistrzostw Świata 2014. W Rio de Janeiro pojawili się przedstawiciele miast przygotowujących stadiony, Lokalnego Komitetu Organizacyjnego (LOC) oraz FIFA. Największe pochwały zebrała Cuiaba, gdzie kompletnej przebudowie poddawany jest Estádio José Fragelli.

Wiosną 2010 rozpoczęła się rozbiórka obiektu, a później wykopy pod nowy stadion. Na początku października zakończył się ten etap i obecnie robotnicy zaczynają tworzyć fundamenty przyszłej areny Mistrzostw Świata. Zgodnie z projektem powstanie tam stadion na 42 500 widzów, który po Mundialu zostanie pomniejszony do 28 000. Ten fakt był jednym z argumentów dla chwalenia Cuiaby – nie ma obaw, że po zakończeniu imprezy trybuny będą straszyć „łysinami” na meczach i innych imprezach.

22 września Cuiaba jako pierwsze miasto otrzymała finansowanie od Brazylijskiego Banku Rozwoju (BNDES) w wysokości 393 mln R$ (ok. 670 mln zł), a zaledwie tydzień później udało się pozyskać kolejną ogromną kwotę – 454 mln R$ (ok. 770 mln zł). Miasto zamierza wykorzystać te fundusze m. in. na rozbudowę lotniska i sieci dróg.

Reklama