Białystok: Wmurowano kamień węgielny

źródło: Jagiellonia.pl

W Białymstoku, zgodnie z tradycją, wmurowano kamień w fundamenty pod nowy stadion Jagiellonii. W historycznej chwili oprócz licznych oficjeli, przedstawicieli klubu oraz miasta wziął również udział… syn Tomasza Frankowskiego - informuje Jagiellonia.pl.

Reklama

Uroczystość poprowadził znany komentator sportowy Mateusz Borek. - Już za kilkanaście miesięcy, bo w 2012 roku, powstanie tutaj piękny stadion na 22,5 tysiąca miejsc, zadaszony, funkcjonalny, posiadający trzy gwiazdki UEFA na miarę tej drużyny, drużyny która przecież jest liderem ekstraklasy. Pozwolę sobie na osobistą wycieczkę, jeżdżę sporo po Polsce ale do Białegostoku zawsze chętnie wracam, bo to miejsce symboliczne, miejsce w którym łączy się wiele kultur, poglądów politycznych, wielu wspaniałych ludzi, którzy zasługują na europejskie puchary - komplementował miasto i klub Borek.

Krótkie przemówienia wygłosili także przedstawiciele miasta i klubu. Następnie przystąpiono do podpisania aktu erekcyjnego, w czym jako przedstawiciel najmłodszego pokolenia udział wziął także Fabian Frankowski. Potem pozostało już wmurowanie samego kamienia węgielnego (który tak naprawdę był skrzynią z aktem oraz pamiątkami klubu i miasta) w fundamenty. Swoimi umiejętnościami murarskimi mogli wykazać się przy tym goście.

Reklama