Poznań: Murawa szybciej niż zapowiadano

źródło: LechPoznan.pl

Na Bułgarskiej rozpoczęto już prace przy wymianie murawy. Początkowo miało to zostać wykonane po koncercie Stinga, zdecydowano jednak o przyśpieszeniu inwestycji, aby nowa trawa miała więcej czasu na ukorzenienie. Równocześnie rozpoczęto wymianę drenażu i kostki brukowej wokół placu gry - pisze LechPoznan.pl.

Reklama

- Zdecydowaliśmy się na taki ruch tylko i wyłącznie ze względu na trawę. Im ona dłużej poleży tym ma zdecydowanie większą szansę na lepszą wegetację. Jeżeli pogoda dopisze to zakładamy, że trawa zdoła się także dobrze ukorzenić - przekonuje zastępca dyrektora ds. rozwoju POSiR, Maciej Mielęcki. Do koncertu, który odbędzie się 20. września, zostanie ułożone 2/3 nowej płyty boiska. - Nie możemy położyć nowej nawierzchni w miejscu, gdzie będzie stała scena, ponieważ ulegnie ona zniszczeniu. Dlatego najpierw położymy murawę tam, gdzie będzie widownia. Nowa trawa na czas koncertu zostanie przykryta specjalną matą, która zapewni jej odpowiednią ochronę - tłumaczy Mielęcki.

Przerwę w rozgrywkach wykorzystuje także główny wykonawca obiektu Hydrobudowa. Wokół boiska rozpoczęto wymianę drenażu i kostki brukowej. - Po obfitych opadach deszczu za bramkami stała woda, chcąc tego uniknąć w przyszłości zdecydowaliśmy się na wymianę drenażu. Natomiast kostka brukowa nie była ułożona w przepisowych pięciu metrach od linii końcowej i dlatego ją również musieliśmy wymienić - wyjaśnia dyrektor budowy, Grzegorz Starzak.

Prace przy wymianie murawy oraz drenażu zostaną ukończone do 26. września.

Reklama