Nowe stadiony: 70-lecia i 1000-lecia

źródło: własne

Od dziś w naszym serwisie możecie oglądać dwa nowe stadiony, z wielkimi rocznicami w nazwie. Niestety same obiekty nie prezentują się równie okazale, co ich określenie.

Reklama

Dębicki Stadion 70-lecia Odzyskania Niepodległości należy do dość wąskiej w naszym kraju grupy obiektów z trybunami na nasypach, ale jednocześnie bez piłkarskiej bieżni. Pod tym względem jest podobny np. do Stadionu Garbarni Kraków, choć zdecydowanie wyprzedza tamten pod względem pojemności (tu aż 12 000, choć tylko 700 krzesełek), jak i rozmiarów dachu czy tablicy wyników. Gdyby obiekt doczekał się modernizacji, wciąż mógłby z powodzeniem cieszyć oczy mieszkańców Dębicy. Niestety, aktualna pozycja Igloopolu w lidze okręgowej nie jest dobrą wróżbą.

Drugim dodanym dziś obiektem jest Stadion 1000-lecia w Turku. Choć nazwa brzmi monumentalnie, stadionowi daleko do podobnego wizerunku. Dziś stanowi go trybuna główna z niewielką zadaszoną częścią w centrum, niewielkie i wyjątkowo płaskie trybunki po drugiej stronie boiska oraz mało przyjazna klatka dla przyjezdnych – i to dosłownie klatka. Jednak jak na II ligę (a więc trzecią) stadion prezentuje przyzwoity standard po modernizacjach w ostatnich latach.

Reklama