Narodowy: Drogi i chodniki

źródło: StadionNarodowy.org.pl

Rozpoczęła się budowa dróg i nawierzchni dla pieszych wokół przyszłego Stadionu Narodowego. To wielka operacja, bo do położenia jest 64 000 metrów kwadratowych – czytamy na StadionNarodowy.org.pl.

Reklama

Na terenie budowy rozpoczęto wykonywanie dróg i chodników na zewnątrz niecki Stadionu. Zakres tych robót jest bardzo duży i obejmuje wykonanie wewnątrz ogrodzenia Stadionu ponad 27 000 mkw. dróg i placów o różnej konstrukcji i nawierzchni, łącznie ze specjalnymi miejscami dla wozów transmisyjnych TV, ponad 37 000 mkw. chodników o różnej nawierzchni oraz całego uzbrojenia dróg – oświetlenia i odwodnienia nawierzchni, a także oznakowania pionowego i poziomego.

Wjazdy na teren wokół Stadionu Narodowego, prowadzić będą od strony ul. Wybrzeże Szczecińskie a stąd tunelami na poziomy -3 i -2 połączone wewnętrznymi pochylniami z poziomami -4 i -1.

Poziomy -3 i -4 to parkingi dla samochodów osobowych, poziom -2 to poziom płyty boiska. Bezpośredni tunelowy wjazd na ten poziom przeznaczony jest dla autokarów wiozących zawodników w sąsiedztwo przeznaczonych dla nich pomieszczeń, a także jest to wjazd na przyszłe boisko dla ciężkich 60 tonowych ciężarówek przywożących elementy sceny i innych konstrukcji potrzebnych do zorganizowania wielkich widowisk, które będą organizowane na Stadionie.

Reklama