Chorzów: Pierwszy element dachu przyjechał

źródło: Chorzowianin.pl

Pierwszy element dachu dla Stadionu Śląskiego przejechał z Rudy Śląskiej do Chorzowa. Gigantyczny 60-tonowy element pierścienia dolnego odbył swą podróż dzisiejszej nocy – pisze Chorzowianin.pl.

Reklama

Zestaw o długości ok. 25 metrów, szerokość i wysokość niemal 4 m oraz masie ponad 60 ton został przetransportowany od wykonawcy - Huty Pokój S.A.. Łącznie dostarczonych będzie 40 sztuk tego typu elementów, które utworzą dolny pierścień zadaszenia stadionu.

Pierwszy transport odbył się w godzinach między drugą a piątą w nocy z czwartku na piątek. Jego trasa wiodła z Rudy Śląskiej przez Świętochłowice, Drogową Trasą Średnicową przez Chorzów aż do Katowic, gdzie ulicą Bracką i Chorzowską dotarł do bramy nr 1 na Stadionie Śląskim.

Montaż przywiezionego elementu rozpocznie się po 15 września i potrwa ok. półtora dnia. Pozostałe elementy dostarczane będę sukcesywnie. Kolejnym etapem będzie montaż górnego pierścienia - składającego się z elementów nieznacznie większych (ponad 70. tonowych). Oba owale utworzą koronę nowego Stadionu Śląskiego. Zgodnie z harmonogramem robót całość konstrukcji stalowej dachu ma być gotowa do końca bieżącego roku.

Reklama