USA: Supernowoczesny stadion... z dziurą w dachu

źródło: myFOXphoenix.com

Po burzy w lipcu w rozsuwanym dachu otwartego kilka lat temu Cardinals Stadium zrobiła się dziura. Uszkodzona membrana sukcesywnie się rozdzierała, robiąc dziurę na 140 metrów kwadratowych – pisze myFOXphoenix.com.

Reklama

University of Phoenix Stadium miał być odporny na warunki atmosferyczne Arizony, ale w lipcu mogło nad obiektem dojść do rzadkiego rodzaju uderzeń pionowego wiatru. Tzw. „microburst” (nie udało nam się znaleźć polskiej nazwy – przyp. red.) trwa zaledwie kilka sekund, ale jego siła może przygniatać i przewracać nawet duże drzewa. Stadion w Glendale pod Phoenix się obronił, ale w membranie rozsuwanej części dachu powstało kilka dziur. Największa z nich ma powierzchnię 140 m2.

Przed sobotnim meczem towarzyskim drużyny futbolu amerykańskiego Cardinals specjalistyczna firma łatała powstałe wskutek uderzenia.

University of Phoenix Stadium został oddany w 2006 roku. Obiekt z rozsuwanym zadaszeniem i wysuwaną murawą kosztował 450 mln $. Na kilkupoziomowych trybunach może zasiąść 63 400 osób.

Reklama