Poznań: Krzesełka, kostka i nagłośnienie

źródło: Poznan.pl

Miesiąc do otwarcia stadionu miejskiego z Poznaniu. Obecnie trwa jeszcze montaż krzesełek oraz prace związane z infrastrukturą drogową wokół obiektu. Gotowy jest już za to nowoczesny sprzęt nagłaśniający - podaje Poznan.pl.

Reklama

Na trybunach zamontowano już 37,2 tys. krzesełek. W chwili obecnej trwa wymiana siedzisk na dole trybuny II i IV. Pozostałych ok. 6 tys. zostanie zainstalowanych do końca sierpnia. Równocześnie w lożach pojawi 1938 foteli z podłokietnikami dla gości VIP oraz 30 z podłokietnikami i podbiciem. Dziś rozpoczyna się numerowanie krzesełek.

Główne roboty przeniosły się poza sam stadion, na otaczający go teren. Przed III trybuną, przy ulicy Ptasiej oraz ulicy Bułgarskiej trwają prace związane ze stabilizacją ok. 3,5 tys. m2 gruntu. Zostanie przy tym wykorzystana istniejąca podbudowa betonowa. Przed III i IV trybuną jest obecnie układana kostka brukowa, jej powierzchnia wyniesie 1,8 tys. m2. Przyśpiesza także montaż urządzeń odwodnienia szczelinowego, układanie sieci elektrycznej i teletechnicznej wokół stadionu.

Zakończyła się już instalacja wysokiej klasy sprzętu nagłaśniającego marki Outline. Specjalna adaptacja nagłośnienia pozwoli na całoroczne użytkowanie, bez względu na warunki pogodowe. Zastosowanie najnowocześniejszych technologii umożliwi stworzenie konfiguracji, pozwalających na adresowanie komunikatów do poszczególnych sektorów.

Cały sprzęt dzieli się na trzy grupy: 52 szt. trójdrożne, wysokoefektywne, szerokopasmowe o mocy: RMS 800 W, 6 szt. trójdrożne, wysokoefektywne, szerokopasmowe o mocy: RMS 400 W, 64 szt. szerokopasmowe zestawy głośnikowe o mocy: RMS 150 W.

Ponadto w skład systemu wchodzą: konsole cyfrowe, odtwarzacze CD, dwa rejestratory cyfrowe, dwa podwójne odbiorniki dla mikrofonów bezprzewodowych, procesor sygnałowy, komputer serwisowy oraz mikrofony dynamiczne.

Reklama