Nowe: Stadion im. Sebastiana Karpiniuka

źródło: własne; autor: michał

Budowa już na półmetku, na placu widać zdecydowanie kształty obu trybun, a na głównej jest już konstrukcja zadaszenia. Wyjątkowo korzystnie prezentuje się połączenie surowego betonu i drewna. W Kołobrzegu powstaje jeden z najbardziej efektownych kameralnych obiektów piłkarskich w Polsce.

Reklama

Pierwsze prace budowlane ruszyły w 2009 roku, koniec zaplanowano na jesień 2011. Kosztem 23,5 mln złotych w Kołobrzegu powstaje piłkarski stadion na 3014 widzów. Inwestycja była możliwa dzięki wysokiemu wsparciu z Unii Europejskiej – to ok. 13 milionów. Pieniądze dla Kołobrzegu według oficjalnych informacji pozyskał Sebastian Karpiniuk, po którego tragicznej śmierci pod Smoleńskiem radni zdecydowali o nadaniu obiektowi właśnie imienia Karpiniuka.

W 2011 r. Kołobrzeg odczeka się bardzo efektownego stadionu. Choć jest bardzo prosty i znacznie uszczuplony względem pierwotnych planów pracowni A.S.P.A. z Wałbrzycha, stadion prezentuje się elegancko. Połączenie w konstrukcji betonu, stali cynkowanej i dużej ilości drewna wygląda na bardzo udane już teraz, w trakcie budowy.

Reklama