Dialog Arena: Będą telebimy i nowa murawa

źródło: Zaglebie-Lubin.pl

W Lubinie dopiero co oddano do użytku trybunę główną, a już planują kolejne inwestycje na stadionie. Już we wrześniu zostanie wymieniona murawa, na Dialog Arenie zostaną zamontowane także telebimy - informuje Zaglebie-Lubin.pl.

Reklama

Póki co „miedziowi” nie mogą narzekać na stan murawy. Działacze Zagłębia zdają jednak sobie sprawę, że trawa na ich stadionie może nie znieść intensywnej eksploatacji. We wrześniu podczas wojaży kadry Franciszka Smudy po Ameryce Północnej murawa zostanie wymieniona. - To już jest przesądzone. Murawa będzie musiała wytrzymać nie tylko zawodowców, ale i kobiety oraz dzieci. Mamy bowiem w planach rozegranie kilku spotkań z udziałem ekipy drużyny kobiet, która obecnie gra pod nazwą Ecorenu Ziemia Lubińska. Poza tym pragnę poinformować, że wspólnie z PZPN organizujemy inicjatywę dla dzieci. Turniej pod nazwą „Z podwórka na stadion”. Wiemy, że częstotliwość grania spotkań wymusi na nas wymianę murawy, dlatego zadecydowaliśmy, że zrobimy to we wrześniu, jak tylko będzie przerwa w lidze ze względu na występy kadry narodowej w Ameryce Północnej. Jeśli będzie taka potrzeba, to trawę będziemy regularnie wymieniać. Na Zachodzie coraz częściej właśnie tak się robi. Na pewno nie będziemy postępować tak, że boisko to rzecz święta i będziemy na nie wpuszczać jedynie pierwszy zespół, na zachodzie tak się robi. To nie jest rzecz święta. Nie możemy boiska zamykać - mówi prezes Jerzy Koziński.

W najbliższym czasie na Dialog Arenie wzrośnie nie tylko komfort piłkarzy, ale i kibiców. Prezes KGHM Herbert Wirth zapowiedział, że na stadionie zostaną zamontowane telebimy. - W ramach społecznej odpowiedzialności za rejon, w którym funkcjonujemy, staramy się wspierać różne potrzeby mieszkańców. Jedną z nich było zapewnienie atrakcyjnego obiektu do przeżywania sportowych emocji - powiedział prezes miedziowego koncernu.

Reklama