West Ham w końcu przejmie Olimpijski?

źródło: ConstructionEnquirer.com

Klub już kilkakrotnie zgłaszał chęć przejęcia po Igrzyskach 2012 nowego Stadionu Olimpijskiego. Według przedstawionego właśnie planu, chce przeprowadzić na obiekcie bardzo kosztowne zmiany – pisze ConstructionEnquirer.com.

Reklama

Już na przełomie 2006 i 2007 roku londyński zespół zgłosił wniosek o przejęcie po Olimpiadzie nowego obiektu. Wówczas propozycję odrzucono argumentując, że obiekt ma służyć przede wszystkim lekkoatletyce, a piłkarskich stadionów w Londynie jest już wiele. Pojemność nie mogłaby więc zostać na poziomie 80 000, bo wówczas obiekt nie byłby rentowny. Konstrukcja jest obecnie przygotowana do redukcji trybun o 55 000 siedzisk.

Nowa propozycja West Hamu jest znacznie bardziej precyzyjna. „Młoty” chcą zmienić konfigurację widowni i ograniczyć pojemność do 60 000 miejsc. Istniejący dach zostałby poszerzony by obejmować wszystkie trybuny, a między górnym i dolnym ich poziomem powstałyby powierzchnie komercyjne dla VIP-ów oraz pod wynajem poza meczami. Operacja miałaby pochłonąć 150-180 mln funtów.

Co jednak bardziej istotne, konfiguracja trybun miałaby umożliwiać nie tylko organizację meczów piłkarskich, ale również krykietowych, rugby i zawodów lekkoatletycznych. Ten ostatni argument może przekonać władze. „Construction Enquirer” nieoficjalnie dowiedział się, że oferta West Hamu jest oceniana pozytywnie i w przeciwieństwie do redukcji pojemności wydaje się opłacalna ekonomicznie, ponieważ klub zapewniłby stałe źródło przychodów.

Reklama