Stalowa Wola: Tym razem stadion lekkoatletyczny

źródło: własne

Choć na przebudowę obiektu piłkarskiego kibice nie mogą się doczekać, władze miejskie zamierzają zmodernizować kolejny stadion, lekkoatletyczny. Inwestycja ma pochłonąć 8,6mln zł.

Reklama

Po falstarcie inwestycji w 2009 roku kibice otrzymali obietnicę, że przebudowa stadionu Stali rozpocznie się jeszcze w 2010. Niezależnie od tej inwestycji gruntowną przebudowę ma przejść drugi miejski stadion, lekkoatletyczny. Również ta inwestycja ma swoje opóźnienia – w dokumentacji wpisana jest data realizacji „grudzień 2008 – wrzesień 2011”, jednak dopiero teraz ogłoszenie o realizacji znalazło się na stronach MOSiR.

Na razie MOSiR ogłosił start postępowania dotyczącego rozbiórki starego pawilonu na stadionie. Wykonawca miałby to zrobić w zamian za materiały uzyskane podczas prac. Chętni mają czas do dziś na składanie ofert.

Po zakończeniu całej modernizacji stadion ma otrzymać wysokiej klasy infrastrukturę lekkoatletyczną (8-torową bieżnię, skocznie i rzutnie) oraz żelbetową trybunę na 800 miejsc. Boisko pozostanie naturalne, murawa będzie wymieniana tylko miejscowo – tam, gdzie ucierpi podczas prac. Nie będzie oświetlenia poza tym dozorowym.

Całkowity koszt inwestycji to 8 603 200,75 zł, z czego gmina wyłoży 5 652 272,82 zł, a pozostałą sumę (2 950 927,93) pozyska z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

Reklama