Rzeszów: Nowa trybuna w budowie od sierpnia?

źródło: Nowiny24.pl

Wszystko zależy od terminu zakończenia kontroli, jaką prowadzi Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Pierwsza kontrola Urzędu Zamówień Publicznych przebiegła pomyślnie – pisze serwis Nowiny24.pl.

Reklama

- To standardowa procedura, stosowana przy większości dużych inwestycji dofinansowanych z pieniędzy unijnych. Kontrola dotyczy dokumentów projektowych i dobiega końca. W lipcu powinniśmy znać jej wyniki. Jeśli nie będzie żadnych przesunięć, podpiszemy umowę z wykonawcą i myślę, że w sierpniu przystąpi do budowy – mówi dla „Nowin” Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Poprzednia kontrola, prowadzona przez Urząd Zamówień Publicznych w Warszawie dotyczyła wyłącznie zasad przeprowadzenia przetargu na rozbudowę stadionu. Urzędnicy ze stolicy właśnie zakończyli swoją pracę i uznali, że miasto wybrało wykonawcę prac we właściwy sposób.

Podpisanie umowy z wykonawcą trybuny - firmą Budimex będzie możliwe dopiero po zakończeniu pracy MRR. Od tej chwili Budimex będzie miał 200 dni na wybudowanie krytej trybuny, na której usiądzie 4700 kibiców. Miasto zapłaci za prace prawie 30 mln zł.

Reklama