Ruszyła przebudowa w Suwałkach

źródło: Polskie Radio Białystok / Bstok.pl

Nowe parkingi, oświetlenie, kryte trybuny i podgrzewana murawa - tak w przyszłym roku będzie wyglądać stadion piłkarski w Suwałkach. Właśnie ruszyły pierwsze prace związane z modernizacją stadionu – podało Polskie Radio Białystok.

Reklama

- Wyburzono już budynki gospodarcze, trwa też usuwanie południowej skarpy wału, otaczającego stadion i wyrównywanie terenu do poziomu murawy - mówi kierownik budowy, Tomasz Grygoruk. - Zaczęliśmy zarówno prace rozbiórkowe, roboty ziemne jak i wyburzeniowe. Odgradzamy się od boiska, które jeszcze do października będzie użytkowane przez Klub Wigry - dodaje Grygoruk.

Dopiero jesienią rozpoczną się prace związane z samą płytą boiska, pod którą zainstalowane zostanie ogrzewanie. Obok stadionu stanie nowy, trzykondygnacyjny budynek połączony z trybunami.

W przyszłym tygodniu zacznie się też rozbiórka starej nawierzchni parkingów. Jak mówi kierownik budowy, praca wre, jednak upał daje się robotnikom we znaki. - Staramy się w ciągu dnia robić przerwy, żeby robotnicy nie byli w tym najgorętszym okresie narażeni na najsilniejsze promieniowanie słoneczne - informuje kierownik.

Reklama