107 milionów z Unii na stadion Jagiellonii

źródło: Bankier.pl; autor: michał

Prezydent Białegostoku i marszałek województwa podlaskiego podpisali w czwartek umowę o przekazaniu na budowę stadionu miejskiego w Białymstoku 107 mln zł unijnej dotacji. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego – pisze Bankier.pl.

Reklama

Umowę podpisano ma płycie boiska, bo nowy stadion budowany jest od kilku tygodni w miejscu obecnie istniejącego. Mimo prac budowlanych, jest on nadal użytkowany, choć jedynie z częścią dotychczasowych trybun.

W czwartek wieczorem Jagiellonia Białystok rozegra tam historyczny, pierwszy mecz w europejskich pucharach piłkarskich z greckim Arisem Saloniki. Obecny stadion z dużym trudem spełnił wymogi UEFA. - Jak widać, stadion jest nam bardzo potrzebny. Nie udałoby się zrealizować tej inwestycji, bez dofinansowania z Unii Europejskiej - mówił po podpisaniu umowy prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Dotacja to prawie 64 proc. Całej inwestycji, wycenionej na 168 milionów złotych. Wykonawca, polsko-francuskie konsorcjum Eiffage Budownictwo Mitex S.A. i Eiffage Construction, które w czerwcu rozpoczęło prace, ma zakończyć budowę w ciągu dwóch lat.

Reklama