Wrocław wybrał kredyt i sprzedaje loże

źródło: NaszeMiasto.pl / TVP.pl

Kredytu na 500 milionów udzieli konsorcjum banków BRE, ING i Nordea. Tymczasem klub zaczął sprzedaż lóż biznesowych o pojemności 10 i 26 osób. Najnowszy plan na zagospodarowanie podtrybunia to centrum konferencyjne.

Reklama

Dziś zakończył się przetarg na kredyt dla wrocławskiego stadionu. W ciągu 14 lat Wrocław zapłaci 663 miliony złotych na rzecz konsorcjum BRE Banku, ING i Nordei. W zamian otrzyma wsparcie inwestycji warte 500 milionów. Oznacza to, że obsługa kredytu będzie kosztowała ponad 160 milionów. Pieniądze ma spłacać spółka zarządzająca stadionem, ale w razie zbyt małych możliwości finansowych regulowanie płatności przejmie miasto.

Tymczasem władze stadionu zaczęły sprzedawać loże biznesowe. Na trybunie głównej jest ich 8, każda pomieści 10 osób. Każda z tarasem i otwartym dostępem do pokaźnej strefy VIP. Będą wykańczane na życzenie klienta. Koszt wynajmu to tajemnica handlowa, ale należy oczekiwać sum w okolicach 200 tys. złotych rocznie. Po drugiej stronie obiektu, już bez dostępu do strefy VIP, pojawią się loże w standardzie „Party” – 26-osobowe o jednolitym wykończeniu. Będą tańsze, a miejsca na ich tarasach z widokiem na murawę będą miały niższy standard. Na głównej trybunie pojawią się też miejsca biznesowe złote, srebrne i brązowe – tym droższe, im bliżej środka boiska.

Najnowszym pomysłem na zarabianie stadionu jest stworzenie pod trybunami wielkiego centrum konferencyjnego, którego największa sala mogłaby pomieścić nawet 2500 osób.

Reklama