W budowie: Stadion Siarki Tarnobrzeg

źródło: własne; autor: michał

Pierwszy etap już za nami – stoi trybuna na 1000 widzów. Teraz po drugiej stronie pnie się w górę nowa trybuna główna na 2500 widzów. Jej budowę będziecie mogli oglądać w naszym serwisie.

Reklama

Szacowano, że budowana obecnie trybuna główna będzie kosztowała nawet 16 milionów, ale wszystkie oferty były niższe i ostatecznie skończyło się na wydatku rzędu 11 milionów. Za te pieniądze Tarnobrzeg otrzyma zadaszoną trybunę na 2500 miejsc, która dopełni modernizacji, zwiększając całkowitą pojemność do 3500 widzów. Za trybuną będzie plac parkingowy.

W czerwcowej galerii z budowy znajdziecie zdjęcia pokazujące aktualny stan modernizacji. Gotowa jest już większość rygli, na których pojawią się stopnie trybun. Samych stopni jeszcze nie ma, za to pojawiają się już słupy na drugiej kondygnacji. Codziennie na budowie pracuje kilkadziesiąt osób. Prace ruszyły w 2009 roku, skończą się do 2011.

Jeśli chciałbyś nam pomóc w tworzeniu archiwum budowy tego lub innych stadionów w Polsce i na świecie, zachęcamy do kontaktu. Jednocześnie dziękujemy za dotychczasową pomoc wszystkich osób przysyłających nam informacje o trwających lub planowanych inwestycjach oraz zdjęcia!

Reklama