Stoke City chce powiększyć stadion

źródło: BBC.co.uk

Z pojemnością 27,5 tys. Britannia Stadium należy do mniejszych obiektów Premier League. To ma się zmienić już w najbliższych latach. – Nie robimy tajemnicy z faktu, że analizujemy możliwość rozbudowy stadionu – przyznaje dla BBC dyrektor klubu, Richard Smith.

Reklama

Britannia Stadium to stosunkowo nowy obiekt, otwarto go dopiero w 1997 roku. Niedawno przeszedł kosmetyczne poprawki przy okazji awansu do najsilniejszej ligi Anglii. Mieści 27 598 widzów. W tej chwili niezabudowane są dwa narożniki i prawdopodobnie o nich mówił Richard Smith dla BBC. Zabudowa każdego dałaby klubowi ok. 3 tys. dodatkowych miejsc, co pozwoliłoby podnieść pojemność do 30-33 tys. miejsc.

Kiedy będzie wiadomo coś więcej? – W tej chwili nie uważamy tych planów za pilne - powiedział krótko Smith. Nieoficjalnie mówi się, że klub ze Stoke-on-Trent chce najpierw na dobre osiąść w Premier League, by inwestycja nie okazała się „pudłem” przy okazji ewentualnego spadku i związanego z nim ubytku we frekwencji.

Nie oznacza to, że klub nie robi nic. W tej chwili trwa wykańczanie treningowego obiektu. Otwarcie zaplanowano jeszcze latem, przed rozpoczęciem sezonu w sierpniu.

Reklama