Postępy na Narodowym na początku czerwca

źródło: StadionNarodowy.org.pl; autor: michał

Prefabrykaty są położone już niemal na połowie trybun, a w zakładach kończy się produkcja pozostałych. Coraz bardziej zaawansowana jest też konstrukcja dachu i schodów kaskadowych wokół trybun.- informuje serwis Stadionu Narodowego.

Reklama

Kończy się budowa żelbetowej niecki stadionu, a trybuny szybko nabierają kształtów dzięki prefabrykowanym stopniom, które są układane zarówno na dolnym, jak i górnym pierścieniu. Zaawansowanie tych prac osiągnęło już 40 proc., a produkcja wszystkich stopni w zakładach osiągnęła już zaawansowanie na poziomie 90 proc.

Sprawnie idzie też montaż konstrukcji stalowej, co możecie oglądać w dzisiejszej galerii z budowy. Na budowie stoją już 22 słupy, między którymi zawisło już 18 segmentów pierścienia ściskanego dachu – w obu przypadkach docelowo będzie po 72 takie elementy. Z kolei we włoskich zakładach Cimolai powstają odciągi i zastrzały, które będą montowane po ukończeniu głównego pierścienia. W połowie jest też produkcja lin, które zostaną rozpięte nad stadionem jako konstrukcja dachu.

Dodatkowo już 12 z 18 biegów schodów kaskadowych, które otoczą stadion, jest już w budowie. Tymczasem w kondygnacjach podziemnych trwają roboty wykończeniowe oraz roboty instalacji sanitarnych, mechanicznych i elektrycznych

Reklama