Kibice Wisły nie zgodzą się na prowizorkę

źródło: SKWK.pl / własne; autor: michał

Nowy prezes Wisły przekazał Miastu listę wymogów i uwag odnośnie nowego stadionu. Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków informuje, że będzie wspierało klub i nie zaakceptuje żadnej prowizorki na stadionie – informuje SKWK.pl.

Reklama

Nie doszukując się jednak motywów twórców oraz nie komentując ich niekompetencji, SKWK podjęło się działań popierających Klub, ażeby jak najszybciej znaleźć rozwiązanie tej sytuacji – napisali kibice na swojej stronie. O jaką sytuację chodzi? Mowa o kasach biletowych, których od paru lat w projekcie jest dwie. Przedstawiciele projektanta narzekają, że nie było w tym względzie wytycznych, dlatego nie proponowali kompleksowego rozwiązania tego problemu, ale da się go rozwiązać bardzo szybko.

Dlatego, kiedy problem ujrzał światło dzienne na łamach Stadiony.net, władze Krakowa zgłosiły się do Wisły z prośbą o wyznaczenie pożądanej liczby i lokalizacji kas. Klub życzy sobie 20 okienek kasowych w narożnikach północno-wschodnim i południowo-wschodnim, które będą kluczowymi punktami dla komunikacji wokół obiektu. Kasy mają być doprojektowane. Problem jednak w tym, że otwarcie trybuny wschodniej zaplanowano już za... miesiąc. Dlatego nie dziwi zakończenie publikacji na SKWK.pl:

Nauczeni doświadczeniem z ostatnich lat z góry informujemy, iż jako Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków nie zaakceptujemy żadnych rozwiązań tymczasowych w tej kwestii, gdyż zostaną nam potem one na lata – napisali kibice z SKWK. Ich brak zaufania do Miasta nie dziwi, bo od otwarcia trybuny północnej w 2008 roku musieli wchodzić na nią przez „tymczasowe” drogi dojścia. Ich tymczasowość do dziś nie uległa zmianie – prace nad właściwymi drogami dojścia nawet się nie zaczęły.

Reklama