Gorzów: Jest umowa, będzie rozbudowa

źródło: Gorzow.pl / GazetaLubuska.pl; autor: michał

W środę prezes firmy Interbud-West i prezes gorzowskiego OSiR podpisali umowę na kolejne prace przy ul. Śląskiej. Po tym etapie rozbudowy tor żużlowy otoczą już na całej długości dwukondygnacyjne trybuny – poinformowała strona Gorzowa.

Reklama

W środę Jerzy Bruszewski, prezes zarządu spółki Interbud-West, która wygrała drugi przetarg na rozbudowę stadionu żużlowego, podpisał z szefem Ośrodka Sportu i Rekreacji, Włodzimierzem Rojem, umowę na wykonanie prac związanych z rozbudową obiektu. Prace ruszą niemal natychmiast, ponieważ mają się zakończyć do marca 2011. Roboty ziemne zaczną się już w najbliższych tygodniach, a właściwe prace budowlane ruszą w sierpniu.

Ich efektem będzie warta 20 milionów druga kondygnacja trybun naprzeciw tych już zmodernizowanych. Dzięki temu stadion będzie dysponował zadaszoną widownią na 15 161 miejsc. To z kolei pozwoli Stadionowi im. Edwarda Jancarza ubiegać się o najważniejsze imprezy żużlowe. W tym roku półfinały Drużynowego Pucharu Świata, a w przyszłym już finał i baraże. Docelowo władze myślą o organizacji imprezy z cyklu Grand Prix.

Reklama