Gdańsk: Jedna oferta na zarządzanie Areną

źródło: Trojmiasto.pl

Nie w samo południe, a o 16:00 upłynął w środę termin zgłaszania ofert na zarządzanie PGE Areną Gdańsk. Zgłosili się trzej poważni kandydaci, ale... wspólnie. Lechia, Sportfive i HSG Zander chcą przejąć nowy obiekt – informuje Trojmiasto.pl.

Reklama

W środę o godz. 16, upłynął termin składania ofert w pierwszym etapie przetargu na wybór operatora PGE Areny Gdańsk. Chęć wzięcia udziału w postępowaniu przetargowym wyraziło konsorcjum złożone z trzech firm. - Są to Lechia Operator, Sportfive i HSG Zander - informuje Michał Kruszyński ze spółki BIEG 2012, budującej stadion piłkarski w Letnicy.

Lechia Operator to spółka utworzona przez Lechię Gdańsk S.A., Sportfive jest międzynarodową agencją marketingu sportowego, reprezentującą interesy nie tylko klubów, ale i narodowych federacji piłkarskich, zaś HSG Zander jest tzw. facility managerem, czyli firmą zarządzającą nieruchomościami od technicznej strony (dba o sprawność funkcjonowania budynków, a nie np. o znalezienie dla nich najemców).

Do piątku organizatorzy przetargu ze spółki BIEG będą weryfikować zgodność oferty z wymogami przetargu. Wykazać się trzeba zarządzaniem obiektem na co najmniej 35 000 widzów i organizacją o najmniej 100 imprez masowych, z czego przynajmniej 40 z nich to zawody sportowe najwyższej klasy rozgrywkowej lub rozgrywki rangi międzynarodowej, oraz płynnością finansową

Z żadnym z tych kryteriów problemów być nie powinno. Wystarczy wspomnieć, że Sportfive i HSG Zander wspólnie zarządzają od kilku lat większym od gdańskiego obiektu Waldstadionem we Frankfurcie, który z powodzeniem spełnia powyższe kryteria.

Reklama