Dyrektor organizacyjny Euro 2012 zadowolony z Gdańska

źródło: PAP

Do Polski przyleciał we wtorek dyrektor organizacyjny turnieju Euro 2012 Martin Kallen. Pierwszym etapem jego wizyty był Gdańsk. Później przedstawiciel UEFA uda się do Warszawy, Poznania i Wrocławia – podał PAP.

Reklama

Martin Kallen od razu po przylocie do Rębiechowa odwiedził plac budowy nowego terminalu pasażerskiego i drogi kołowania w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy oraz obejrzał budowany w Letnicy stadion.

- Tempo budowy stadionu w Gdańsku jest imponujące, ale wcale nie jestem tym zaskoczony. U siebie w biurze mam monitory z podglądem na wszystkie powstające obiekty, zatem postęp prac na tych stadionach śledzę na bieżąco. W Gdańsku bardzo pozytywne wrażenie zrobiła natomiast na mnie rozbudowa lotniska. Poprzednio gościłem w tym mieście w listopadzie i mam doskonałą skalę porównawczą. Szybkość, z jaką rozbudowywane jest lotnisko, dobrze wróży Gdańskowi, który pretenduje do zorganizowania meczu ćwierćfinałowego. A właśnie lotnisko, a nie stadion, jest kluczem do otrzymania takiej nominacji - powiedział PAP Martin Kallen.

Reklama