Sonda: Stadion w Poznaniu jest brzydki?

źródło: NaszeMiasto.pl / PolskaTimes.pl; autor: Michał

Który z projektów stadionów jest według ciebie najlepszy? Na takie pytanie można odpowiedzieć na oficjalnej stronie Euro 2012. Wśród kandydatów jest kończony stadion w Poznaniu. Polacy nie są łaskawi dla poznańskiej budowli. Na oddanych łącznie ponad 370 tysięcy głosów, tylko 20,5 tysiącom osób podobał się obiekt w stolicy Wielkopolski – pisze „POLSKA Głos Wielkopolski”.

Reklama

Nasz stadion nie wygląda tak atrakcyjnie, bo nie jest budowany od podstaw – wyjaśnia Michał Prymas, pełnomocnik prezydenta ds. Euro 2012. – Inwestycję rozpoczęliśmy szybciej niż inne miasta Polski. To był nasz atut w momencie starań o przyznanie nam meczów mistrzostw Europy. Jak się okazało nasze poznańskie „stawianie na sport” w pewnym momencie obróciło się przeciwko nam, a w efekcie stadion w stolicy Wielkopolski pod kątem wyglądu jest oceniany niżej niż inne tego typu budowle w Polsce – twierdzi Prymas.

W sondzie można wskazać jedno z sześciu miast. W tej chwili najwięcej głosów, bo około 170 tysięcy głosów zdobył projekt stadionu w Gdańsku. Zaraz za nim jest Warszawa. W porównaniu z Poznaniem wygląd przyszłej budowli oceniany jest wyżej w trzech miastach. W tym we Wrocławiu, gdzie co jakiś czas los budowy staje pod znakiem zapytania. Jednak to stolica Wielkopolski ma największy atut. Obiekt przy Bułgarskiej jest już prawie gotowy. W tej chwili trwa montaż membran, a do końca czerwca prace budowlane na stadionie mają się zakończyć.

My założyliśmy, że są pewne priorytety – podkreśla Michał Prymas. – Dla nas nie jest najważniejszy PR i mówienie o budowie, ale postępy prac. A te każdy może zobaczyć przy Bułgarskiej. To jest nasz atut i element, który wyróżnia poznańską budowlę.

Reklama